Blue Anemon Yağı Faydaları ve Zararları

admin39
3 dk okuma süresi

Blue anemon yağı faydaları ve zararları olan bir yağdır. Ama faydaları kesinlikle zararlarından çok daha fazladır. Sıcak bir iklimde yetiştirilmesi daha uygun olan bu bitkinin insan sağlığı ve cildi için önemi oldukça fazladır. Bu sebeple fayda ve zararlarının iyi bilinmesi ve o şekilde kullanılması önemlidir.

Blue Anemon Yağı Nedir?  Ne İşe Yarar?

Mavi anemon çiçeğinin den elde edilmiş yağa mavi anemon yağı veya  blue anemon yağı denir. Mavi anemon çiçeğinin  merkezinde bulunan  çiçek nektarında yer alan çiçek yapraklarından ve uçucu yağlardan damıtma yöntemi kullanılarak yağ çıkarılır. linalool ve fenil-etanol de olmak üzere mavi anemon çiçeğinde yüz üç farklı uçucu yağ bulunur. Vücutta oluşan kırışıklıkları gidermeye, cildin pürüzsüz ve temiz görünmesini, cilt lekelerini giderilmesini sağlar.

Blue Anemon Çiçeği  Nelerde Yetişir?

 Blue anemon yağı ülkemizde İzmir, Aydın ve Antalya bölgelerinde yetiştirilmektedir. İngiltere İskoçya, Japonya ve  Brezilya gibi sıcaklık değeri yüksek ve yağışlı ülkelerde yetişmektedir. Güneş ve hafif gölgede  15 -20 cm kadar büyüme gösterir. Şubat ayından Eylül ayına kadar cinsine bağlı olarak çiçek verir. Yine cinsine bağlı olarak ilkbahar ve sonbahar mevsiminde dikilir. Blue anemon çiçeği faydaları ve zararları oldukça merak edilen bir bitkidir. Blue anemon yağı faydaları açısından oldukça zengindir.

Mavi Anemon Nasıl Kullanılır?

Mavi anemon yağı 5 damlayı geçmeyecek miktarındaki yağ pamuk üzerine damlatılarak veya elle göz çevresi de dahil olmak üzere bütün yüze sürülebilir. Doğal yağ olduğu için bütün vücuda sürülüp masaj yapılarak yağın vücuda emilmesi sağlanmalıdır.

blue anemon kremi faydaları, blue anemon kremi zararları, blue anemon kremi yan etkileri, blue anemon kremi alerjisi, mavi anemon kremi faydaları, mavi anemon kremi zararları, mavi anemon kremi cilde faydaları, mavi anemon yağı faydaları, mavi anemon yağı zararları, mavi anemon yağı faydaları ve zararları, mavi anemon yağı cilde faydaları, mavi anemon sabunu faydaları, mavi anemon kremi faydaları, blue anemon faydaları, anemon faydaları, mavi anemon faydaları ve zararları, blue anemon faydaları, blue anemon zararları, blue anemon faydaları ve zararları, blue anemon yağı alerjisi, mavi anemon alerjisi

Blue Anemon Kremi Faydaları

Krem yüz ve boyunda oluşan  yaşlılık belirtilerine karşı, güneş, akne lekelerini karşı kullanılır. Cildin yenilenmesini sağlayan iyi kokulu kremdir.

Blue Anemone Oil Yağı Nerelerde Bulunur?

 Blue anemon oil  yağı doğal olarak mavi çiçekten üretilir. Aktarlarda ve kozmetik satan alışveriş merkezlerinde bulunabilir.

Mavi Anemon Sabunu Cilde Faydaları

Mavi anemon sabunu ciltte oluşan kırışıklıkları, izleri yok eder, cilde parlaklık verir. Cilde elastik özellik verir.

mavi anemon yağı faydaları, mavi anemon yağı zararları, mavi anemon yağı faydaları ve zararları, mavi anemon yağı cilde faydaları, mavi anemon sabunu faydaları, mavi anemon kremi faydaları, blue anemon faydaları, anemon faydaları, mavi anemon faydaları ve zararları, blue anemon faydaları, blue anemon zararları, blue anemon faydaları ve zararları, blue anemon yağı alerjisi, mavi anemon alerjisi

Mavi Anemon Yağı Faydaları

Mavi anemon yağı eski yıllardan beri kullanılan bir yağ türüdür. Doğadaki çiçekten elde edildiği için doğal bir yağdır. Mavi anemon yağı faydaları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Antispazmodik ve kas gevşetici görevi görerek kas spazmlarını ve sinir kasılmalarını önler ve giderir.
 • Mukus açıcı özelliğiyle burun, boğaz, üst solunum tıkanıklığı rahatsızlıklarını giderir.
 • İçerisinde antimikrobiyal, antienflamatuar, antiseptik barındırması ile virüsleri ve bakteri öldürür.
 • Yaraların İyileşme sürelerini kısaltır.
 • İlerleyen yaş, aşırı kilo ve taravmatik olaylar ve benzeri durumlarda gelişen artrit ağrılarını giderir.
 • Blue anemon yağı içerisinde bulunan çeşitli besin değerleri ile kan dolaşımı düzenler, hücrelere oksijenin gitmesini, kronik rahatsızlıkların azalmasını sağlar.
 • Cilt lekelerini, akne lekelerini, yanık izlerini, çatlak izlerini, cilt soyulmasını, cilt döküntülerini azaltır.
 • Cilde parlaklık kazandırır.
 • Cilt kaşıntısını önler.
 • Sedef, egzama gibi cilt sorunlarını giderir.  Cildin esnekliğini artırır.
 • Mantar enfeksiyonularına iyi gelir.
 • Kalp krizi riskini azaltır.
 • Hafızayı ve bilişsel işlevleri geliştirir.
 • Kaygı ve stres gibi olumsuz etkenlerden  uzaklaşmamızı sağlar.

Muskat Cevizi Faydaları Ve Zararları

Blue Anemon Yağı Zararları

Blue anemon yağı faydaları ve zararları olan bir yağdır. Birçok faydasını yanında çok az  olsa da bazı zararları da vardır. Özellikle blue anemon yağının kullanım miktarına dikkat edilmelidir. Genellikle fazla kullanıldığında  blue anemon yağı zararları ortaya çıkar.

 • Hassas çiftlerde alerjik reaksiyonları neden olabilir.
 • Ciltte kızarıklık,
 • Kaşıntı ve tahriş oluşturabilir.

Bu durumla karşılaşmamak için yağı vücudun her tarafına uygulamadan önce el biletinizi bir kısmına hafif sürerek uygulayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x