Bıttım Sabunu Faydaları Ve Zararları

admin39
6 dk okuma süresi

Bıttım sabunu faydaları ve zararları  internette bir çok araştırmalarda bulunan sabunlardan biridir. Bıttım sabunu bilindiği üzere Siirt valiliği ile özdeşleşmiş olan bir sabundur. İçeriği çok iyidir. Menengiçin yanı sıra birçok doğal yağ içerir. Sabunun ismi aynı isimli olan meyveden gelir. Günümüzde yoğun talep olan bir üründür. Geleneksel yöntemlerle üretiminin yanı sıra, modern olarak da üretilir. İthal oranı yüksektir. Bilinen 20 ülkeye ithal ettiği bilinir.

Bıttım Sabunu Nedir? Özellikleri

Bıttım sabunu doğal bir üründür. Cilt hastalıklarına iyi gelmesi ile bilinir. Bıttım sabunu Siirt ilinde üretilir. Yapılışı menengiç ağacının yaprakları ile mümkündür. Kendine özgü kokusunun yani sıra, genel olarak her saç ve cilt tipi içinde uygundur. İsteyenler, Türkiye’nin her şehrinde aktarlardan ve kişisel bakım marketlerinden kolaylıkla bulabilir. Organik pazarlarda da çoğu zaman satılır. İnsanlarda en çok görülen cilt hastalıklarının başında, egzama, sedef, mantar ve sivilce görülür. Ayrıca zaman zaman, çeşitli sebeplere bağlı olarak vücutta yara ve gözenek tıkanıklığı da görülür. Bıttım sabunu böyle durumlarda çok etkili bir sabundur.

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bu durum tamamen doğal olmasından kaynaklanır. İçerisinde hiç bir kimyasal madde bulunmaz. Saçlara çok iyi gelir ve parlak bir etki bulunur. Ayrıca kuru saçlar içinde çok iyidir. Nemlendirici özelliği vardır. Bıttım sabunu faydaları, bilinenden daha çoktur.

bıttım sabunu ne işe yarar, bıttım sabunu yararları, bıttım sabunu ne için kullanılır, bıttım sabunu, bıttım sabunu kimler kullanır, bıttım sabunu nelere fayda sağlar, bıttım sabunu yararları, bıttım sabunu yararı var mı, bıttım sabunu faydası var mı, bıttım sabunu ne için kullanılır, bıttım sabununun faydaları ve zararları, bıttım sabunu, bıttım sabununun faydaları, bıttım sabununun zararları, bıttım sabunu yan etkileri, bıttım sabunu vücuda faydaları, bıttım sabunu saça faydaları, bıttım sabunu saça zararları, bıttım sabunu cilde faydaları, bıttım sabunu cilde zararları, bıttım sabunu egzamaya faydaları, bıttım sabunu sivilce, bıttım sabunu mantar

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Bıttım sabunu doğal yağlar bakımından zengindir. İçerisinde yabani fıstık yağı bulunur. Ayrıca menengiç yağı da oldukça fazladır. Cilt hastalıklarına çok iyi gelir. Özelikle sedefi ve mantarı iyileştirici etkisi vardır. Çoğu zaman insanlar saçlarındaki kepeklerden şikâyet eder. Bıttım sabunu saç dökülmesine ve kepeğe karşı iyi bir çözümdür. Güney Doğu Anadolu Bölgesi için önemli bir ihracat ürünü olan bu sabun, saç ve yüz için uygundur. Çoğu kişi güzellik sabunu olarak kullanılır.

bıttım sabunu içindekiler, bıttım sabunu içindeki karışımlar, bıttım sabunu neyden üretiliyor, bıttım sabunu bileşenler, bıttım sabunu, bıttım sabunu kimler kullanır, bıttım sabunu nelere fayda sağlar, bıttım sabunu yararları, bıttım sabunu yararı var mı, bıttım sabunu faydası var mı, bıttım sabunu ne için kullanılır, bıttım sabununun faydaları ve zararları, bıttım sabunu, bıttım sabununun faydaları, bıttım sabununun zararları, bıttım sabunu yan etkileri, bıttım sabunu vücuda faydaları, bıttım sabunu saça faydaları, bıttım sabunu saça zararları, bıttım sabunu cilde faydaları, bıttım sabunu cilde zararları, bıttım sabunu egzamaya faydaları, bıttım sabunu sivilce, bıttım sabunu mantar

Bıttım Sabunu İçindekiler

 Bıttım sabunu içindekiler yabani fıstık yağı, menengiç yağı gibi maddelerdir. Bu yağlar temizlik için çok önemlidir. Mikrop ve bakteri öldürücü etkisi olduğu için, mantara karşı çok iyi gelir. Her türlü saç ve deri hastalığı için, gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Üretildiği bölgede Botan sabunu olarak da bilinir. Avrupa ülkeleri bu sabun hakkında birçok araştırma yapmıştır. Bıttım sabununu incelemiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda, diğer sabunlara kıyasla, bıttım sabununun daha faydalı olduğu görülmüştür. Hem kimyasal içerikli olup, hem de pahalı ürünlere göre daha faydalı olan bu sabun, aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Bilindiği üzere özellikle son yıllarda insanların organik ürünlere talebi daha yoğun olmaya başlamıştır. Bıttım sabunu da en çok tercih edilen sabun türlerinden birisidir.

Bıttım Sabunu Mantara İyi Gelir mi?

 Bıttım sabunu cilde faydaları konusunda son derece etkili bir sabundur. Antiseptik özelliğe sahiptir. Bu yüzden mantar hastalığı olanlar için, birebir faydalı olduğu söylenebilir. Mantar için doğal bıttım sabunu almak gerekir. İyileştirici özelliğe sahiptir. Kaşıntı içinde son derece etkilidir. İnsanların sağlığı için tavsiye edilen bu sabun, cildinize çok iyi gelecektir. Kimyasal sabunlar yerine, bıttım sabunu kullanmak daha etkili ve avantajlı olacaktır. Bıttım sabunu faydaları ve zararları araştırılmadan kullanılmamalıdır.

Bıttım Sabunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Cilt hastalıklarından kurtulmanıza yardımcı olan bıttım sabunu, Sivilceler üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Özelikle kullanımı sivilceler üzerinde doğru olmalıdır. Sivilce olan bölgeye sürülüp, o bölge köpürdükten sonra, su ile bol bol durulanmalıdır. Kısa bir zaman sonra sivilceler kaybolacaktır.

Bıttım Sabunu Günde Kaç Kez Kullanılır?

Saçların sağlığı için ve parlak görünmesi için, haftada iki kere bıttım sabunu kullanmak yeterli olacaktır. Bir defa bıttım sabunu ile yıkayıp, ikinci el defa şampuanla yıkanmak yeterli olacaktır. Cilt içinde her gün Sivilce olan yerlere sürüp bol durulamanın hiç bir sakıncası olmaz. Bıttım sabunu faydaları ve zararları  araştırıldığında cilde de bir çok katkısı bulunmaktadır.

Bıttım Sabunu Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebeklerin hassas ve alerjik cildi vardır. Aynı zamanda egzama da bebeklerde görülen bir cilt sorunudur. Bundan ötürü bebek temizlik ya da banyo ürünleri kullanırken doğal ürünleri seçmek gerekir.  Eğer tamamen bir doğal bıttım sabunu kullanılırsa, bebeklerin cildi için herhangi bir sakıncası olmaz.

Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı?

Bıttım sabunu yüz içi ve hem ideal bir temizleyici hem de cilt hastalıkları için etkili bir çözümdür. Özelikle Sivilcelere çok iyi gelir. Sivilceleri  kurutur. Antiseptik olduğu için fungal akne içinde etkilidir. Cilt problemlerini için önerilen bıttım sabunu, tamamen doğal ve etkili bir üründür. Haftada bir kaç gün kullanmak daha yeterli olacaktır.

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır mı?

 Bıttım sabunu saça faydaları merak edilen bir üründür. Saçların dökülmesini engeller ayrıca kepek önleyici özelliği vardır. Saç çıkarma özelliği çok fazla olmasa da saçların dökülmesini önlediği için, daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar.

Bıttım Sabunu Egzamaya Faydaları

Bıttım sabunu egzama için etkili bir üründür. Kaşıntı ve kızarıklığa çok iyi gelir. Bundan dolayı egzama rahatsızlığı olanların en çok tercih ettiği sabunlardan biridir.

Bıttım Sabunu Saça Faydaları

Bıttım sabunu saçların dökülmesini engeller ayrıca kuru saçları nemlendirir ve parlak gösterir. Saçları besleme özelliği de vardır.

Bıttım Sabunu Cilde Faydaları

 Bıttım sabunu faydaları ve zararları merak edilir. Özelikle cilde etkiledi çoktur. Cilt sorunlarına çok iyi gelir. Akneleri yok eder.

bıttım sabunu faydaları, bıttım sabunu zararları, bıttım sabunu faydaları nelerdir, bıttım sabunu zararları nelerdir,

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu faydaları  aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

  • Mantar ve Egzamaya iyi gelir.
  • Antiseptik özelliğe sahiptir.
  • Cilt ve saç sağlığı için etkilidir.
  • Tamamen doğal yağlar ile üretilir, içerisinde kimyasal bulunmaz.

Bamyanın Faydaları ve Zararları

Bıttım Sabunu Zararları

 Bıttım sabunu zararları çok azdır. Genel de herhangi bir yan etki görülmez. Nadir görülen sıkıntılardan bazıları şunlardır;

  • Kuru ciltler de cildi daha çok kurutabilir. Kullandıktan sonra, uygun nemlendirici sürülmesi gerekir.
  • Kuru saçları mat ve daha da kuru gösterebilir. Bu yüzden saç kremi ile birlikte kullanımı tavsiye edilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x