Bioxcin Şampuan Faydaları ve Zararları

admin39
11 dk okuma süresi

Bioxcin saç şampuanı özellikle saç dökülmelerine karşı inanılmaz olumlu etkisi ile bilinmektedir. Saç sağlığı açısından birçok olumlu etkiye sahip olan Bioxcin şampuan nedir ne işe yarar? Bioxcin şampuan faydaları ve zararları nelerdir? gibi merak edilen konu başlıklarını bu yazımızda anlatıyoruz. Bioxcin şampuan içerisinde AAC (Amino Acid Complex, Biocomplex 11 içermektedir. Bu etken maddeler saç sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkilere sahiptir. Bioxcin şampuan içerisindeki özel karışımlar sayesinde saç dökülmesi, kepek sorunu, saç kırılması ve çeşitli saç problemlerinin önüne geçmektedir.

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük üniversite ve test kuruluşları tarafından incelenen Bioxcin şampuan Dünyanın en iyi ve en etkili şampuanlarından biri olmuştur. Tüm saç tipleri ve saç derileri için uyumlu olan Bioxcinin kalitesini, uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda öğrenebiliriz. Dermatoloji uzmanları tarafından incelenen Bioxcin şampuanın saç sağlığı üzerinde olumlu etkilerinin olmasının yanı sıra içerisindeki etken maddelere karşı alerjisi olanların haricinde herhangi bir zararı olmadığı görülmüştür.

Bioxcin Şampuan Nedir? İçindekiler Nelerdir?

Bioxomplex B11 üzerinde yapılan 6 aylık klinik çalışmalarına göre; Bioxcin şampuan düzenli kullanımında saç dökülmesine bağlı olan saç kaybının önüne geçmiştir. Araştırmaya katılan gönüllüler üzerinde Bioxcin şampuanın etkileri gözlemlenmiştir. Bioxcin şampuan yoğunlaştırılmış formülü ile saç dökülmesi, kepek oluşumu, saç kırılması vb. saç problemlerinin önüne geçer ve saç sağlığı için olumlu etkilere sahiptir. Bioxcin şampuan içerisinde bulunan mineral ve vitaminler, saç derisini besler ve saçları güçlendirir.

Bioxcin şampuan içerisinde bulunan mineral ve vitaminler şu şekildedir;

 • Bioxcin şampuan içerisinde bulunan vitaminler; A, B1, B2, B5 ve B9 vitaminidir. Bu vitaminler saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Bioxcin şampuan içerisinde bulunan mineraller; Bakır, Kalsiyum, Demir ve Çinkodur. Bu mineraller saçları besleyerek saç dökülmesinin ve kepek oluşmasının önüne geçer.

Ayrıca bioxcin şampuan içerisinde bulunan etken maddeler şunlardır; Omega-6, Omega-9, Kamferol, Mirisetin ve Apigenin bulunur.

Bioxcin Şampuan Ne İşe Yarar?

Bioxcin şampuan özel klinikler tarafından incelenmiş ve özel formüller kullanılarak üretilmiştir. Bioxcin şampuan içerisinde bulunan özel bileşenler saç için gerekli tüm vitaminleri ve mineralleri barındırmaktadır. Bioxcin şampuan ile saçlı yağlardan, kepek oluşumundan, kırık saçlardan ve saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz. Özellikle kadınlarda görülen saç kırılması ve saç dökülmesinin çözümü olarak, uzmanlar tarafından en çok önerilen ve tavsiye edilen Bioxcin şampuandır. Bioxcin şampuan özel formülü ile tüm bu saç problemlerinden kurtulmanız mümkündür. Bioxcin şampuan faydaları ve zararları  dışında  saça etkileri de oldukça fazladır.

Bioxcin Şampuan Çeşitleri

Şampuan seçimi yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken özellik şampuanın doğal olması gerektiğidir. Bioxcin şampuan tamamen doğal maddeler ile üretildiği için %100 doğal bir şampuandır. Bioxcin şampuan çeşitlerinden birinin seçimini yaparken saç tipinize uygun olanı seçmeniz daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Örneğin kuru saç tipine sahip kişiler yağlı saçlar için üretilen şampuanları kullanması şampuanın etkisini azaltır. Ayrıca bioxcin şampuan türleri şunlardır;

 • Bioxcin klasik kuru / normal saçlar için şampuan,
 • Bioxcin klasik yağlı saçlar için şampuan,
 • Bioxcin yoğun saç dökülmesine karşı bitkisel serum,
 • Bioxcin saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan,
 • Bioxcin yoğun kepek karşıtı şampuan,
 • Bioxcin sağlıklısaç ve saç derisi günlük şampuan,
 • Bioxcin Aqua termal şampuan gibi birçok çeşit bulunmaktadır.

Bioxcin Şampuan Etkili Mi?

Bioxcin içerisinde saç dökülmesini önleyici bitki özleri bulunur. Bu bitki özleri sayesinde hem saç dökülmesi önlenir hem de saç tellerini güçlendirerek saçlara canlılık kazandırır. Bioxcin şampuan saça uygulandığı zaman su ile birlikte köpürerek saçın temizlenmesine yardımcı olur. Özellikle kepek sorunu yaşayan kişilerin ilk tercih ettikleri şampuanlardan biri Bioxcin şampuandır. Arındırıcı şampuanlardan biri olan bioxcin saç derisini temizler ve saç derisini güçlendirir.

Bioxcin Şampuan Nasıl Kullanılır?

Bioxcin şampuan kullanırken nasıl kullanılması gerektiğini bilmeden kullanmak bazı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bioxcin şampuanı haftada en fazla 3 kez veya her gün düzenli olarak dengeli miktarda uygulamanız gerekir. Ayrıca duş sonrası saçlarınızı bir havlu ile kuruladıktan sonra nemli saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bioxcin şampuanı şu şekilde kullanabilirsiniz;

 • Duş ile birlikte veya duş sonrası ıslak/nemli saça hafif bir şekilde masaj yaprak uygulayın. Birkaç dakika kadar uyguladıktan sonra saçınızı iyice durulayın.

Saç dökülmesine yönelik geliştirilen bioxcin birçok saç probleminin önüne geçer. Ayrıca Bioxcin şampuanın etkisini arttırmak için Bioxcin Forte Serum ile beraber kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bioxcin Şampuan Alerjisi Belirtileri

Bioxcin’in yanlış kullanılması veya aşırı kullanımında bazı yan etkiler ve alerji reaksiyonları görülebilir. Aynı zamanda bioxcin içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olan kişilerin kullanımında olası yan etkiler ve bioxcin şampuan alerji belirtileri şu şekildedir;

 • Bioxcin şampuan her ne kadar saç dökülmesine, kepek giderilmesine ve çeşitli saç problemlerinin önüne geçse de alerji durumlarında bu problemler ortaya çıkar. Örneğin şampuan uygulandıktan sonra kaşın ve kepek görülürse bunun nedeni alerji olmasıdır.
 • Saç derisinde şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissi olması,
 • Saç derisinde şişkinlikler, sivilce veya kuru kafa derisi oluşması alerji reaksiyonudur.

Bioxcin Şampuan Bitkisel Mi?

Şampuan seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri de şampuanın tamamen bitkisel özlerden üretilmiş olmasıdır. Bioxcin şampuan içerisinde %100 bitkisel özler bulunur. Bu nedenle en çok önerilen şampuanlar arasında girmeyi başarmıştır. Ayrıca %100 bitkisel özlerden üretilen Bioxcin şampuan bu özelliği sayesinde saç sağlığına karşı oldukça olumlu etkiler göstermektedir.

Bioxcin Şampuan Saç Dökülmesini Önler Mi?

Bioxcin şampuanın asıl üretilme ve kullanılma nedeni saç dökülme problemini gidermesidir. Bioxcin içerisinde bulunan sayısız vitamin ve mineraller sayesinde saç sağlığı üzerinde birçok etkiye sahiptir. Bu etkilerin en başında gelen ise bioxcin şampuanın saç dökülmesini gidermesidir. Ayrıca bioxcin şampuan saç tellerini güçlendirir ve canlı bir saç oluşmasını sağlar.

Bioxcin Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Bioxcin şampuan içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler saç sağlığı açısından olumlu etkilere sahiptir. Düzenli kullanımda bioxcin şampuan saç tellerini güçlendirir ve saça canlılık kazandırır. Bioxcin saç üzerinde birçok etkiye sahiptir. Ancak bu etkiler arasında saç çıkarmasını sağlayan herhangi bir etkisi yoktur. Bioxcin şampuanı düzenli kullanarak saç üzerinde ki birçok etkisini görebilirsiniz.

Bioxcin Şampuan Sakal Çıkarır Mı?

Bioxcin şampuan yoğunlaştırılmış formülü sayesinde saç dökülmesinin önüne geçer. Yoğun saç dökülmesi yaşayan kişiler saçlarını korumak için Bioxcin şampuanı tercih edebilirler. Aynı zamanda Bioxcin şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir. Hassas saçlar için uygundur ve paraben içermez. Bu özellikleri sayesinde uzmanlar tarafından önerilen şampuanlar arasına girmeyi başarmıştır. Birçok kişi bioxcin şampuan saç ve sakal çıkarır mı? Konu başlığını merak etmektedir. Bİoxcin şampuanın tüm özellikleri saç sağlığı içindir. Bu nedenle saç harici herhangi bir yere uygulanması önerilmiyor. Bioxcin şampuanın saç çıkarma özelliği olmadığı gibi sakal çıkarma özelliği de yoktur.

Bioxcin Şampuan Egzamaya İyi Gelir Mi?

Bioxcin şampuan saç köklerini besler ve saç mantarı, bakteri ve kepek gibi saç derisinde ortaya çıkan problemlerin oluşmasını önler. Aynı zamanda antibiyotik özelliği sayesinde saçların uzamasını ve saçların dökülmesini engeller.  Bioxcin yıpranmış saçları onarır. Düzenli kullanımda ısıl işlem görmüş ve yıpranmış saçların sağlığını tekrar kazandırarak onarım sağlar. Ayrıca bioxcin cilt kuruluğu yani egzamanın önüne geçebilir.  Bioxcin şampuan yararları oldukça fazladır.

Bioxcin Forte şampuan özellikleri, Bioxcin Forte şampuan ne işe yarar, Bioxcin Forte şampuan yararları, bioxcin şampuan faydaları ve zararları, bioxcin şampuan faydaları, bioxcin şampuan zararları, bioxcin şampuan yan etkileri, bioxcin şampuan alerjisi, bioxcin şampuan siyah sarımsaklı şampuan özellikleri, bioxcin şampuan Quantum şampuan özellikleri, bioxcin şampuan forte şampuan özellikleri, bioxcin şampuan cilde faydaları, bioxcin şampuan saça faydaları, bioxcin şampuan nelere iyi gelir, bioxcin faydaları, bioxcin zararları,

Bioxcin Forte Şampuan Özellikleri

Bioxcin forte şampuan özellikleri içerisinde en çok etkisi saç dökülmesine karşı olan etkisidir. Hacim veren şampuanlardan biri olan bioxcin, saça bağlanarak hacmi arttıran proteinleri içerir. Ayrıca bioxcin şampuanın diğer özellikleri şu şekildedir;

 • İçerisinde bulunan etken maddeleri saç tellerini kalınlaştırır.
 • Boyalı ve yıpranmış saçların sağlığını geri kazandırır.
 • Saç sağlığını ve saç derisi sağlığını geri kazandırır.
 • Özellikle uzun saçlarda görülen saç kırılmasının önüne geçer.

Bioxcin Quantum şampuanı özellikleri, Bioxcin Quantum şampuan faydaları, Bioxcin Quantum şampuan yararları, bioxcin şampuan faydaları ve zararları, bioxcin şampuan faydaları, bioxcin şampuan zararları, bioxcin şampuan yan etkileri, bioxcin şampuan alerjisi, bioxcin şampuan siyah sarımsaklı şampuan özellikleri, bioxcin şampuan Quantum şampuan özellikleri, bioxcin şampuan forte şampuan özellikleri, bioxcin şampuan cilde faydaları, bioxcin şampuan saça faydaları, bioxcin şampuan nelere iyi gelir, bioxcin faydaları, bioxcin zararları,

Bioxcin Quantum Şampuan Özellikleri

Bioxcin Quantum şampuan özellikleri birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bioxcin Quantum şampuanın saç üzerinde inanılmaz etkileri ve özellikleri şu şekildedir;

 • İçerisindeki mineral ve vitaminler kafa derisinde ki kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede açılmış olan folikülleri de beslemiş olur.
 • Saç köklerine ulaşarak tam bir tonik görevi görür. Bu özelliği sayesinde saçları derinlemesine temizler ve hızlı yağlanmaların önüne geçer.
 • İçeriğindeki etken maddeler saç dökülmesinin önüne geçer.
 • Elektriklenmenin önüne geçerek düz bir saç görünümü sağlar.
 • Bioxcin tam bir saç çıkarıcı bir özelliğe sahip olmasa da saçta artış sağlar.
 • Saç dökülmesinin önüne geçtiği gibi yeni saçların çıkmasını da hızlandırır.

Bioxcin Şampuan Siyah Sarımsaklı Şampuan Özellikleri

 • Saçları kalınlaştırarak saçların daha hacimli görünmesini sağlar.
 • Saça parlaklık katar.
 • Saçların daha dolgun ve sağlıklı olmasını sağlar.
 • Saç derisinde ortaya çıkan kepek gibi saç derisi problemlerinin önüne geçer.
 • Bioxcin şampuan direkt olarak saç derisine işlediği için saç derisini güçlendirir.
 • C vitamini bakımından zengin olan siyah sarımsaklı şampuan saç köklerine gerekli desteği sağlamaktadır.
 • Bioxcin şampuan, saç derisinde ki gözeneklerin tıkanmasını engeller ve saç foliküllerinin temizlenmesine yardımcı olur.

bioxcin şampuan yan etkileri, bioxcin şampuan faydaları ve zararları, bioxcin şampuan faydaları, bioxcin şampuan zararları, bioxcin şampuan yan etkileri, bioxcin şampuan alerjisi, bioxcin şampuan siyah sarımsaklı şampuan özellikleri, bioxcin şampuan Quantum şampuan özellikleri, bioxcin şampuan forte şampuan özellikleri, bioxcin şampuan cilde faydaları, bioxcin şampuan saça faydaları, bioxcin şampuan nelere iyi gelir, bioxcin faydaları, bioxcin zararları,

Bioxcin Şampuan Yan Etkileri

Özellikle doğal olmayan şampuanlarda görülen yan etkiler ve alerji reaksiyonları oldukça tehlikeli olabiliyor. Bioxcin şampuan içerisinde yer alan parabenler cilt tarafından kolay bir şekilde emildiği için kafa derisine daha hızlı ulaşır. Bu nedenle bazı yan etkiler ve alerji reaksiyonları görülebilir. Bioxcin şampuan %100 doğal maddeler ve bitkisel özler ile üretildiği için ortaya çıkan yan etkiler ve alerji reaksiyonlarının şiddeti çok daha az görülür. Ancak yine de yan etkileri ve alerji reaksiyonları olan bioxcin şampuanın olası yan etkileri şu şekildedir;

 • Saç derisinde kuruluk görülebilir,
 • Saç derisini tahriş ederek, kızarıklık ve kaşıntı gibi problemler ortaya çıkabilir,
 • Saç renginin solması, saç dökülmesi ve saç derisinde yanma hissi gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu gibi reaksiyonların görülmesi durumunda mutlaka bioxcin şampuanını kullanmayı bırakın ve en yakın sağlık kuruluşuna gidin.

Bioxcin Şampuan ve Serum Nasıl Kullanılır?

 • Bioxcin serum paketi içerisinden çıkan damlalık, serum ile doldurulur.
 • Uygulamak istediğiniz bölgeye damlalığı bol miktarda uygulayın.
 • Bölgeye uyguladıktan sonra birkaç dakika boyunca parmak ve avuç içi ile bölgeye masaj yapın.
 • Uyguladıktan sonra saçlarınızı fön makinesi ile kurutun. (Bu aşamada saçları yıkamak yanlış bir seçim olur. Yalnızca fön makinesi ile kurulanması gerekir.)

bioxcin şampuan faydaları ve zararları, bioxcin şampuan faydaları, bioxcin şampuan zararları, bioxcin şampuan yan etkileri, bioxcin şampuan alerjisi, bioxcin şampuan siyah sarımsaklı şampuan özellikleri, bioxcin şampuan Quantum şampuan özellikleri, bioxcin şampuan forte şampuan özellikleri, bioxcin şampuan cilde faydaları, bioxcin şampuan saça faydaları, bioxcin şampuan nelere iyi gelir, bioxcin faydaları, bioxcin zararları,

Bioxcin Şampuan Faydaları

Bioxcin şampuan faydaları ve zararları birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılmaktadır. Bioxcin şampuan faydaları şu şekildedir;

 • Bioxcin şampuan, selenyum açısından zengin olması sayesinde saç köklerini uyararak kan dolaşımını arttırır.
 • İncelen saç tellerinin önüne geçer ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.
 • Saç problemlerinin başında gelen kepek probleminin önüne geçer.
 • Çevresel nedenlerden dolayı ortaya çıkan saç derisi kaşıntısına iyi gelir.
 • Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.
 • Bioxcin içerisinde bulunan kükürt, kalsiyum ve çinko sayesinde saç derisini beslr.
 • İçerisinde bulunan anti mikrobiyal özelliği ile saç derisinde ki zararlı bakterilerin önüne geçer.

Böğürtlen Faydaları Ve Zararları

Bioxcin Şampuan Zararları

Bioxcin şampuan zararları şu şekildedir; Bioxcin şampuanının doğru kullanılması durumunda herhangi bir zarar görülmemektedir. Ancak yanlış kullanılmasında veya kullanmaması gereken kişilerin kullanması durumunda şu yan etkiler ortaya çıkabilir; Saç kuruluğu, saç derisinde kızarıklık gibi problemler, saç dökülmesi ve saç derisinin şiddetli bir şekilde kaşınması olası zararlardandır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x