Balmumu Kremi Faydaları ve Zararları

admin39
5 dk okuma süresi

Balmumu kremi faydaları ve zararları kimi cilde çok iyi gelirken kimi cilde zarar verir. Özellikle hassas cilde sahipseniz kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Balmumu arıların peteklerini yapmak amacı ile karın segmentlerde yer alan balmumu bezlerinden salgılamış oldukları yumuşak koyu sarı renkte bir maddedir. Balmumu daha çok kozmetik sanayisinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra mum yapımında oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Balmumu Kremi Nedir?

Balmumu kremi çeşitleri arılar aracılığıyla  doğal yöntemlerden üretilmektedir. Balmumu doğal olduğu için kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin yapımında balmumu oldukça fazla tercih edilmektedir. Balmumunun içerisinde yoğun miktarda antioksidan ve A vitamini yer almaktadır. A vitamini cildimizi yumuşatır ve nemlendirir. Özellikle egzama, pişik ya da  sedef hastalıkları için balmumu önerilmektedir.

balmumu kremi ne işe yarar, balmumu kremi ne için kullanılır, balmumu kremi nerelerde kullanılır, balmumu kremi kimler kullanabilir, balmumu ne işe yarar, balmumu kremi cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu faydaları ve zararları, balmumu faydaları, balmumu zararları, bal mumu faydaları, bal mumu alerjisi, balmumu, balmumu kremi faydaları, balmumu kremi zararları, balmumu maskesi faydaları

Balmumu Kremi Ne İşe Yarar ?

Balmumu kreminin sağlığa oldukça fazla faydası yer almaktadır. Özellikle balmumu kremleri akne ve sivilce oluşumunu engellemekte önemli bir rol oynar. Tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Çatlamış, pürüzlü ve kuru ciltlerin nemlenmesinde, onarılmasında oldukça önemli bir görev yapmaktadır. Balmumu kremleri ciltteki toksinleri arındırır. Genellikle kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin yapımında tercih edilmektedir. balmumu kremi cildinizi yumuşatır. Bunun yanı sıra yaşlandırma karşıtı olarak kırışıklık gidericidir. Balmumu kremi faydaları ve zararları  oldukça merak edilmektedir.

Balmumu Kremi Nasıl Kullanılır ?

Balmumu kremi sürülmeden önce cilt iyice temizlenmelidir. Vücudunuzun belirli noktalarına bir miktar balmumu kremi alıp sürdükten sonra hafif masaj hareketleri uygulamalısınız. Balmumu kremini ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösteriniz. Özellikle belirtilmesi gerekir ki balmumu maskesini oldukça fazla kullanmak cildinize yarardan çok zarar verecektir. Bunun yanı sıra balmumu kremini haftada 2 defa kullanmanız cildinizin yumuşamasında, kırışıklarınızın giderilmesinde, vücudunuzun nemlenmesinde sizlere her daim kolaylık sağlayacaktır.

balmumu kremi cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu faydaları ve zararları, balmumu faydaları, balmumu zararları, bal mumu faydaları, bal mumu alerjisi, balmumu, balmumu kremi faydaları, balmumu kremi zararları, balmumu maskesi faydaları

Balmumu Kreminin Cilde Faydaları

Balmumu kremi faydaları  ve zararları araştırıldığında cilde de bir çok faydalı etkisi bulunmaktadır. Balmumu  egzama, pişik ve sedef hastalığı tedavisinde tercih edilmektedir. Kuru ciltlerin nemlendirilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Pürüzlü ve çatlamış ciltlerin onarılmasında kullanılır. Balmumu özellikle tıkanmış gözeneklerin açılmasında önemli bir rol oynar. Sivilce ve akneler için birebirdir. balmumu  kreminin cilde faydaları İyi bir cilt nemlendiricisi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bunun yanı sıra balmumun içerisinde yer alan A vitamini hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle sivilcelerden ve aknelerden kurtulmak istiyorsanız balmumu kremi tam size göre bir seçenektir. Tıkanmış olan gözeneklerin ve siyah  noktaların giderilmesinde de  yine aynı şekilde balmumu kremi kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra deri hastalıkları ile karşı karşıya kalıyorsanız mutlaka vücudunuzda kaşıntı  ve yara olan yerlere balmumu kremini ince bir tabaka halinde sürüp hafif bir şekilde masaj uygulaması yapınız. Düzenli olarak yeterli miktarda kullandığınız sürece vücudunuzdaki rahatsızlıklardan  kurtulduğunuzu kısa bir zaman içerisinde  fark etmiş olacaksınız. Yalnız balmumu kremini oldukça fazla kullanırsanız balmumunun içerisinde yer alan kimyasal maddeler cildinize zarar verecektir. Çünkü bazı firmalar balmumu üretiminde zehirli ilaç kalıntıları tercih etmektedir.

Balmumu Kremi Nerede Satılır?

Balmumu kremini  başta ekolojik marketler olmak üzere organik sertifikalı satış yapan aktarlarda, güvenilir online balmumu kremi  marketlerden arıcılıkla ilgilenen şehirlerin semt pazarlarından ve arıcılık ile ilgilenen firmalardan balmumu kremi satın alabilirsiniz.

 

balmumu kremi faydaları ve zararları, balmumu kremi cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu faydaları ve zararları, balmumu faydaları, balmumu zararları, bal mumu faydaları, bal mumu alerjisi, balmumu, balmumu kremi faydaları, balmumu kremi zararları, balmumu maskesi faydaları

Balmumu Kremi Faydaları

Balmumu kreminin pek çok faydası bulunmaktadır. Balmumu kremi faydaları aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Balmumu Kremi oldukça iyi bir cilt nemlendiricidir.
 • İçerisinde A balmumu faydaları vitamini yer aldığı için cildinizi yumuşatır.
 • Tıkanmış gözeneklerin temizlenmesinde rolü oldukça büyüktür.
 • Akne ve sivilceleri yok eder.
 • Yaşlılık belirtilerinin geciktirilmesine yardımcı olur.
 • Özellikle egzama ve sedef hastalıkları için birebirdir.
 • Kuru, çatlamış ve pürüzlü ciltlerin onarılmasına ve korunmasına destek olur.
 • Cilt bakımı ve kozmetik ürünlerin yapımında tercih edilmektedir.
 • Cildi toksinlerden ayırmakta önemli bir rol oynar.
 • Hücreleri harekete geçirerek kırışıkların giderilmesini ve cildin yenilenmesini sağlar.

Faydalar Ve Zararları

Balmumu Kremi Zararları

Balmumu kreminin faydaları olduğu gibi zararları da mevcuttur. Balmumu kremi zararları aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Balmumu içerisinde zehirli kimyasal kalıntılar vardır.
 • Her ne kadar doğal olduğu belirtilse de balmumu içerisinde arıların hastalanmasını önleyecek antibiyotikler  yer almaktadır.
 • Ülkemize ithal edilen Balmumu genellikle steril ve sağlıksız koşullarda yetiştiği için sağlığa zararlıdır
 • Bazı firmalar balmumu üretiminde petrol türevi maddeler tercih etmektedir.
 • Balmumu üretiminde bazı firmalar insan sağlığına son derece zararlı olan parafin ve serezin maddeleri kullanmaktadır.
 • Balmumu bağırsaklara balmumu zararları ve mideye yapıştığında vücut asla eritemez.
 • Eğer arıcılar organik petek üretimi yapmazsa zirai ilaç kalıntıları kullanmaktadır. Bu zirai ilaç kalıntıları insan sağlığına oldukça zararlı maddedir. Petek üretimi yapan bazı firmalar mum bulamadıkları taktirde iç yağı tercih etmektedir. Aynı şekilde iç yağı da oldukça insan sağlığını riske atmaktadır.

balmumu maskesi, balmumu maskesi faydaları, bal mumu maskesi zararları, balmumu kremi cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu cilde faydaları, balmumu kremi yüze faydaları, balmumu kremi cilde zararları, balmumu faydaları ve zararları, balmumu faydaları, balmumu zararları, bal mumu faydaları, bal mumu alerjisi, balmumu, balmumu kremi faydaları, balmumu kremi zararları, balmumu maskesi faydaları

Balmumu Maskesi Nasıl Yapılır?

Balmumu maskesi yüzünüze çok iyi gelmektedir.  Balmumu maskesinin yapılışı aşağıda madde halinde belirtilmektedir.

 • Balmumu maskesi yaparken öncelikle yüzünüzün temiz olmasına özen göstermelisiniz.
 • Bundan sonraki işlemde balmumunu benmari usulü eritmeniz gerekir.
 • Ilık hale gelen balmumunu gazlı bez ya da ince bir havlu yardımı ile yüzünüze sürün.
 • Balmumu maskesini gözünüze temas ettirmeyiniz.
 • Eğer gözünüze  gelirse mutlaka duru bol su ile yıkamalısınız.
 • Bir sonraki aşamada 5 dk kadar maskeyi yüzünüzde bekletiniz.
 • Sonra maskeyi yavaş bir şekilde yüzünüzden alınız.
 • Ardından yüzünüzü duru su ile bol bol yıkayınız.

Özellikle belirtilmesi gerekir ki maske yüzünüzde 5 dakika beklemediği sürece balmumu fayda vermez. Balmumu maskesini haftada yalnızca 1 defa denemeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra maskeyi fazla kullandığınız taktirde cildinize yarardan çok zarar vermiş olacağınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x